خمیرپیتزا

خمیر پیتزا پایه واساس همه پیتزا ها است و تا یک پیتزا ،خمیر خوشمزه و ترد نداشته باشد آن پیتزا از نظر شما بی کیفیت است و شما آن را نمی پسندید. این به شما بستگی دارد که آیا می خواهید از خمیر پیتزاهای آماده ی بیرون تهیه کنید و یا نان پیتزا را خودتان درست کنید و از کیفیت آن مطمئن باشید .خود من به شخصه همیشه نان پیتزا را در خانه درست می کنم و از طعم و مزه آن نیز راضی هستم .

همان طور که در محتوای « طرز تهیه پیتزای گوشت » که در همین وبسایت به آن پرداخته شد خیلی از ما دوست داریم که پیتزا را خود در خانه تهیه کنیم چون در این صورت از مواد استفاده شده در آن مطمئن هستیم و حالا می خواهیم طرز تهیه خمیر پیتزای خانگی را به شما آموزش دهیم. خمیر پیتزا را به چند روش مختلف می توان تهیه کرد که در این مقاله این چند روش را برایتان توضیح خواهم داد پس تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید

خمیر پیتزا, خمیر پیتزا

اولین روش تهیه خمیر پیتزا که خود من هم بیشتر از این روش استفاده می کنم به این صورت است:

دستور پخت خمیرپیتزا با شیر و تخم مرغ:

این روش خیلی ساده است و در مدت زمان کمی آماده می شود

مواد لازم :

• شیر : یک استکان
  • نمک : به مقدار لازم
  • بیکینگ پودر : یک قاشق چایخوری
  • روغن مایع : یک استکان
  • آرد سفید : ۳.۵ لیوان
  • زرده تخم مرغ : دو عدد

مرحله آماده سازی:

• تخم مرغ ها را بشکنید و زرده آن را جدا کنید و در ظرفی جداگانه با چنگال یا همزمان برقی خوب هم بزنید و بعد نمک را اظافه کنید و کمی هم بزنید
  • در این مرحله شیر را به مواد اضافه کنید و دوباره هم بزنید. و بعد روغن را به موادتان اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. داخل ظرفی دیگر آرد و پکینگ پودر را خوب با هم مخلوط کنید و سپس کم کم و به آرامی و در چند مرحله به موادتان اضافه کنید
  • حالا همه مواد را مخلوط کنید و ورز دهید
  • خمیر را باید داخل یک ظرف درب دار بریزید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید
  • خمیر شما آماده است حالا شما باید کف ظرفی را چرب کنید و خمیر رت درون آن پهن کنید که بهتر است درون سینی فر این کار را بکنید و حالا این خمیر برای پخت یک پیتزای خوشمزه آماده است.

نکته :شما می توانید دو طرف این خمیر را در کمی روغن سرخ کنید و بعد مواد پیتزا را روی آن بچینید

خمیر پیتزا, خمیر پیتزا

دستور تهیه خمیرپیتزا با مخمر:

در این دستور خمیر پیتزا می توانید هم از مخمر استفاده کنید و هم از شیر

مواد لازم:

• شکر : یک قاشق چایخوری
  • شیر گرم : ۱ تا ۱.۵ پیمانه
  • نمک : یک قاشق چایخوری
  • روغن مایع : دو قاشق چایخوری
  • آرد سفید : ۳۵۰ گرم
  • مخمر فوری : دو قاشق مربا خوری

مراحل آماده سازی:

• ابتدا باید مخمر را درون یک ظرف در بسته بریزید تا به مدت ۱۵ دقیقه بماند و حجم آن دو برابر شود
  • نمک و آرد و شکر را الک کنید و روغن را اضافه کنید و خوب هم بزنید و بعد مخمر را به موادتان بیافزایید
  • شیر را تا دمای ۶۰ درجه گرم کنید و خیلی آرام به موادتان اضافه کنید و هم بزنید شیر را باید به مقداری به مواد اضافه کنید که خمیرتان حالت چسبندگی پیدا نکند. برای این کار پیشنهاد می کنم که اول یک لیوان از شیر را به مواد اضافه کنید و بعد در صورت وم بقیه شیر را قاشق قاشق اضافه کنید
  • حالا خمیر را روی یک سطح صاف بگذارید و تا ده دقیقه خمیر را ورز دهید اگر در این مرحله دیدید خمیر به دستتان می چسبد کمی آرد اضافه کنید تا خمیر نرم و کش داری به دست آورید
  • خمیر را داخل یک ظرفی که از قبل چرب کرده اید بپوشانید و روی آن را با سلفون بپوشانید
  • ظرف را در یک جای گرم قرار دهید تا خمیر اصطلاحا ور بیاید و حجمش دو برابر شود

دستور تهیه خمیرپیتزا با ماست :

این روش یکی از روش های ساده تهیه خمیر پیتزا است و در آن از ماست و پکینگ پودر استفاده می شود

مواد لازم :

• آرد : دو لیوان
  • نمک : ۱/۴ قاشق چایخوری
  • روغن مایع : ۱/۴ لیوان
  • ماست : ۱  لیوان
  • بیکینگ پودر : دو قاشق چایخوری

مراحل آماده سازی:

• در مرحله اول پکینگ پودر و آرد و نمک را داخل ظرف بریزید و همه را مخلوط کنید
  • حالا وسط مواد را گود کنید و روغن و ماست را داخل این گودی بریزید و با یک قاشق مواد را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر یک دست به دست آورید
  • در این مرحله خمیر را روی یک کاغذ روغنی که در سینی فر پهن کرده اید و آن را کمی چرب کرده اید پهن کنید. ضخامت خمیر بستگی به خودتان دارد سعی کنید خیلی نازک نشود

شما می توانید هر کدام از این سه دستور که به ذائقه شما نزدیک تر است را برای تهیه خمیر پیتزا انتخاب کنید

برای اطلاع از بهترین فست فود های شیراز می توانید به اینجا مراجعه کنید

خمیر پیتزا, خمیر پیتزا

وبسایت تخفیف گروهی آفکادو خمیر ,یک ,پیتزا ,مواد ,هم ,تهیه ,کنید و ,اضافه کنید ,خمیر را ,را به ,قاشق چایخوریمنبع

بهترین رستوران های شیراز

بهترین رستوران های شیراز به گفته آفکادو

انواع دستگاه های لیزر

میکرونیدلینگ چیست و برای چه مواردی استفاده می شود؟

در مورد مزوتراپی بیشتر بدانیم

مک دونالد نامی آشنا در تولید همبرگر های خوشمزه

طرز تهیه پیتزا پپرونی به ۲ روش

مشخصات

آخرین جستجو ها

دانستنی های درباره گردشگری و سفر نماوا کلیپ 11 بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. یه دریا وبلاگ فروشگاه کولر گازی ایرانی تجزیه و تحلیل آماری داده های اقتصادی و صنعتی با مینی تب -sp تخفیفان آموزش استخراج دوج کوین آموزش کامل بهترین سایت وبلاگ تخصصی موبایل و کامپیوتر